2 Ağustos 2009 Pazar

The Illusionist - Sihirbaz / Tr Dublaj / DVDRip (2006)

The Illusionist - Sihirbaz / Tr Dublaj / DVDRip (2006)


The Illusionist / Sihirbaz
DVDRip
2006 - Türkçe DublajCasting

Yönetmen: Neil Burger
Oyuncular: Edward Norton (Eisenheim) , Jessica Biel (Prenses Sophie) , Paul Giamatti , Rufus Sewell , Tom Fisher , Karl Johnson
Tür: Dram-Fantastik-Romantik
Yapım: ABD 2006
Süre: 110 dak.
Boyut: 700Mb
Türkiye İlk Gösterimi: 18,08,2006Tanıtım

Marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim (Edward Norton), aristokrat bir ailenin kızı Sophia'ya (Jessica Biel) aşık olur; ancak sosyal konumları nedeniyle ilişkilerinin yasaklanması sonucu Avusturya'yı terk ederek dünyayı keşfe çıkar.

Eisenheim 15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak isim yapmıştır; ülkesine döndüğünde eski sevgilisi Sophie, Avusturya-Macaristan veliaht prensi Leopold (Rufus Sewell) ile nişanlanmak üzeredir. Ünü tüm ülkeye yayılan Eisenheim'in bir gösterisine Prens Leopold müstakbel nişanlısı Sophie ile katılır. Eisenheim'in küstah tavrı ve kendisine üstü kapalı meydan okumasına sinirlenen prens sihirbazın gösterisinin yasaklanmasını emreder.

Bir taraftan Prensin emirlerini uygulamak zorunda olan ancak diğer taraftan sihirbazın yeteneklerinden etkilenen Müfettiş Uhl (Paul Giamatti), Eisenheim'ı uyarsa da; Eisenheim ve Sophie'nin tekrar birleşmesi kaçınılmazdır.

Müstakbel nişanlısı tarafından reddedilmeyi kolay kabullenemeyen Prens, Eisenheim'in doğaüstü güçleri ve insanlar üzerindeki etkisinden de rahatsız olunca, iki adam arasında büyük bir mücadele başlar...

Ve kısa bir yorum: Kimi eleştirmenlere göre Edward Norton'un oynadığı karaktere en uygun olduğu film The Illisionist...

Bence en iyisi olmasa da kaçırılmaması gereken tam bir arşivlik film. Ve unutmayın; bunların hepsi illizyon...


http://rapidshare.com/files/24251620...part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/24251733...part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/24253555...part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/24253797...part4.rar.html

Hiç yorum yok: