15 Ağustos 2009 Cumartesi

Fine Reader 9.0 Professionel Full

Fine Reader 9.0 Professionel Full
Birçok testin birincisi olan Abbyy Fine Reader, gelişmiş bir OCR programı olup Türkçe desteği de sunmakta.Üstün doğruluk oranıyla dökümanlarınızı içindeki tablo ve resimlerle birlikte tanıyor, üzerinde işlem yapılacak metinler haline getiriyor ve PC'ye aktarıyor.
Şu an bu konuyu okuyanlardan birçoğu benim gibi fine reader hastasıdır. Ben 6.0 dan bu yana bu programı takip ediyorum. Üniversite yıllarında çok işime yaradı. Transkriplerde oynama yapıp arkadaşlara notlarımı yüksek gösterdim. Mühürün içindeki yazıları bile değiştiriyordu; fakat bu özelliği hiç kullanmadım. Öğretmen olduğumda çocuklara hazırlayacağım dökümanları word ortamında kolayca hazırlayabildim. Kitaptaki herhangi bir resimi tarayıcıda tarattırıp word ortamında değişiklik yapıyorum. Bilgisayarımda yüklü olan resimleri program aracılığı ile açıp sadece resimin içindeki yazıları alabiliyorum. Resimlerin belli bölgelerini kesip kullanabiliyorum. Tabloları taratıp Office ortamında kullanabiliyorum.
Kısaca bu program benim için muhteşem bir eser.
İşte programın linkleri

http://rapidshare.com/files/75654277/fi_re_upl.agitimci-by.part2.rar
http://rapidshare.com/files/75676834/fi_re_upl.agitimci-by.part1.rar
Fine reader 9.0 patch dosyası: http://rapidshare.com/files/75704260/fine_reader_patch_.rar
(Normalde patch dosyası indirdiğiniz klasörde mevcuttur. Sadece patch dosyası arayanlar bunu indirebilirler.)
Fine Reader Türkçe Dil Desteği: http://rapidshare.com/files/75705213/Turkish.rar
Ben bu programı hep İngilizce kullandım. Türkçe desteği yüklemedim. Çalışıp çalışmayacağı ve nasıl kurulacağı hakkında bir yorum yapmıyorum. Bunu deneme yanılmayla siz bulunuz.

FİNE READER 9.0 PROFESSİONEL KURULUMU RESİMLİ ANLATIM.
Öncelikle indirdiğiniz partları tek klasöre çıkarıyorsunuz. Çıkardığınız klasörde rar dan çıkardıklarınız dışında hiçbir şey olmamalı yoksa hata veriyor.
Klasörün içindeki setup simgesine çift tıklıyorsunuz. Tıkladıktan sonra aşağıdaki görüntü çıkacaktır karşınıza.


Kurulum dili olarak English i seçiyoruz. (Programın şimdilik Kurulumu Türkçe olan versiyonu yok, olur olmaz upload edeceğimden emin olabilirsiniz)
Direktiflere göre programı kuruyoruz. Kurduktan sonra programı başlat tüm programlardan ya da masaüstündeki kısayolunda çalıştırıyoruz. Ardından aşağıdaki görüntü karşımıza çıkıyor.

Burada Run ABBYY Fine Reader 9.0 Trial Mode yi seçiyoruz. Ardından aşağıdaki görüntü karşımıza çıkıyor.


Bu görüntü karşımıza çıktığında sağ üst köşedeki Quick tasks simgesine tıklıyoruz.


Bu görüntüyü gördükten sonra programı kapatıyoruz.

Ardından indirdiğimiz klasörün içindeki “Crack - abbyy.finereader.professional.multilanguage.9.0.0. 662-NoPE” klasörünü açıyoruz.


klasörn içindeki kırmızı renkteki “abbyy.finereader.professional.multilanguage. 9.0.0 .662-NoPE” dosyasını kopyalayıp Program Files teki Fine Reader 9.0 klasörünün içine yapıştırıyoruz. (bu dosya fine reader in patch dosyasıdır.) Yapıştırdığımız dosyaya çift tıklayıp patch yazan yere tıklayıp bekliyoruz. Patch işlemi fine reader in şifresini kırarken antivirüs proramı bunu virüs olarak görüyor bu nedenle patch işleminde antivürüsü devre dışı bırakıyoruz


Artık işlem bitmiştir. Fine reader tekrar açılır. Quick tasks yazan yere tıklayıp programın menülerini açıp istediğimiz işleni yapabiliriz.

Hiç yorum yok: