15 Ağustos 2009 Cumartesi

Elektrik-Elektronik Deney Programı

Elektrik-Elektronik Deney Programı


Elektrik-Elektronik Deney Programı
Programın adı : EDISON (Multimedia Lab for Exploring Electronics)
Program Sürümü : 4.0
Programı burdan indirebilirsiniz
http://www.designsoftware.com/edidemos/EDISON4.exe

Program Dili : İngilizce
Program Boyutu : 6.61 Mb
Platform : Win9x/Me/NT/2000/XP
Kullanım İzni : trial demosProgram Tanıtımı :
2.günde 2.paylaşımım ile birlikteyiz. Bugünkü programımız yine elektrik devreleri 3d simülasyon programlarından EDISON 4.0. Türünün benim bildiğim en iyi örneği dün paylaştığım programdan kat be kat üstün. Bu program simülasyon programlarına da çok iyi bir örnek. Fizik, fen bilgisi öğretmenleri ve öğrenciler kaçırmasın !! Dediğim gibi alanında bir numara. Kendi yaptığım araştırma neticesine göre program öğrenci başarısında öğrenciler sanki gerçek laboratuarda öğrenim görmüş gibi etkili sonucunu verdi.2.Paylaşım
EDISON (Multimedia Lab for Exploring Electronics) elektrik devreleri simülasyon programının 4.0 versiyonu. Programı yukarıdaki verdiğim linkten indiriyorsunuz. Kurulum standart program kurulumu, değişik bir durum yok. Program kurulumu bitip programı çalıştırdığınızda aşağıdaki pencereler karşınıza çıkıyor.


Programı kullanması çok basit sanki laboratuvardaymışsınız gibi elektrik devreleri kurabilirsiniz.


Resimler herşeyi anlatıyor, biraz uğraşmanız yeterli, herşey görsel, kendinize göre masanızın durumunu bile ayarlayabiliyorsunuz.


Devrenizi kurun çalıştırın. Lambalarınız patlasa bile dert değil Repair tıklayıp kontrol kalemini elinize almanız yeterli !Programın özellikleri bunulada sınırlı değil ampermetrede okuduğunuz değeri hesaplayamadınız mı ? Dert değil ! Buda düşünülmüş devre elemanının sağına tıklayıp açılan menüden formulese tıklamanız yeterli.


Bugün sizinle paylaştığım program gerçekten bir harika ! İhtiyacınız olmasa bile indirip bir deneyin, eminin çok hoşunuza gidecek ve fiziği sevmeye başlıyacaksınız.

Hiç yorum yok: