15 Ağustos 2009 Cumartesi

Birsen Tezer - Cihan [2009]

Birsen Tezer - Cihan [2009]

01.Aşk Bu Değil
02.Balık Esir
03.Bilsen
04.Çal Kapımı
05.Çığlık Çığlığa
06.Değirmenler
07.Di gel Yanima
08.İstanbul
09.Seher Vakti
10.Sus Pus


______________________________Müzikle tanismam ortaokul yillarina rastlar. Okul orkestralarindaki solistlik deneyimim, 82-83 yillarinda katildigim Milliyet Liseler arasi Müzik Yarisma'larinda aldigim dereceler, bundan sonraki yasamimda müzigin önemli bir yer tutacagini belli eder nitelikteydi. Sonuçta yüksekokul tercihimi müzik egitiminden yana kullanip 1984 yilinda I.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuari'nin sinavlarina girip egitime baslamaya hak kazandim. Bir enstrüman ögrenip çalmak en büyük hayallerimden biriydi. Sans eseri ''kanun''enstrümanini seçip, ögretmenim Erol Deran'dan neredeyse birebir ders almak da gerçeklesen hayallerimden biriydi benim için.

Mezuniyetimden kisa bir süre önce profesyonel müzik yasamima basladim. Ilk önceleri tek bir gitar ile baslayan serüven 1990 yilinda zenginleserek yerini grup sound’una birakmaya basladi. Istanbul'un çesitli mekanlarinda grubumla birlikte kendi zevkime uygun repertuarimi olusturup performanslar sergiledim.

1998 yilinda Bülent Ortaçgil'in ''Light'' adli albümünde Ortaçgil'le bir düet yaptim (“Kimseye Anlatmadim”) Daha sonra yine Ortaçgil'in sarkilarindan olusan tribute albüm ''Sarkilar bir oyundur''da, ''Çiglik Çigliga'' adli sarkiyi seslendirdim. Bunun yani sira Ilhan Sesen ve Gürol Agirbas ile küçük çalismalarimiz oldu. Ilhan Sesen'in hazirladigi bir fim müzigini seslendirmek, Gürol Agirbas'in henüz çikmamis albümünde vokallerde yer almak gibi... sabirsizlikla bekledigim/iz…

10 yil süren Bodrum maceramdan sonra Istanbul'a ayak basar basmaz bunca yilin birikimini, yillardan beri ayni sahneyi paylastigim grup arkadaslarima sözel ve müzikal anlamda anlatmaya basladigimda bir proje fikri kaçinilmaz oldu. Evlerde baslayan çalismalar ve üretimler sekillenmeye basladiginda sonunun bir albüm formatina dönüsecegi asikardi. Biz de kollari sivadik ve dostlarimizin yardimi ile ruhumuzdan çikanlari kayit altina aldik. Kayitlar ''hücum kayit'' yapildi ve o an ne hissedildi ve ne düsünülerek çalindiysa hapsedildi. Kusurlar birakildi. Bes kisi tek bir duyguda yogunlasip bütünlesmeyi yasadi... Gönül gönüle, yüz yüze ve göz göze ayni odada!

Albümde kendi bestelerimin yani sira Bülent Ortaçgil, Erkan Ogur, Ilhan Sesen ve Zafer Cimbil'in eserlerini de yorumlamaktan büyük keyif aldim.

Simdi albüm, ''Cihan'' adi altinda “Kalan Müzik” etiketiyle dinleyicilerine sunuluyor. Paylasmak dilegi ile...
( Birsen Tezer )
______________________________


RapidShare Linki


Birsen Tezer - Cihan | 2oo9 - iNDiR


______________________________


Zippyshare Linki


Birsen Tezer - Cihan | 2oo9 - iNDiR


şifre isterse:epostaci.blogspot.com

Hiç yorum yok: