31 Temmuz 2009 Cuma

Planet of the Apes - Maymunlar Cehennemi DvDRip TR 1968
Tür : Aksiyon / Dram / Bilim Kurgu
Yönetmen : Franklin J. Schaffner
Yapım : 1968, ABD
Süre : 112 dk.

Oyuncular
Charlton Heston (George Taylor) , Roddy McDowall (Cornelius)
Maurice Evans (Dr. Zaius) , James Whitmore (Asamble başkanı)
Kim Hunter (Zira) , James Daly (Dr. Honorious) , Linda Harrison
Robert Gunner (Landon) , Lou Wagner (Lucius) , Woodrow Parfrey

Filmin Konusu
Aralarında George Taylor'ın da bulunduğu bir grup astronotu barındıran uzay gemisi, uzak ve bilinmeyen bir gezegene iniş yapar. Konuşmayı bilmeyen ilkel mağara insanları ve adeta insanla yer değiştirmiş, konuşan, avlanan, karmaşık bir medeniyet geliştirmiş maymunlar vardır burada. Grup dağılır ve Taylor, ilkel insanlardan oluşan bir grupla birlikte insan avcısı maymunlar tarafından esir edilir.

Üzerlerinde deney yapılmak üzere maymun kentine getirilen tutsaklar arasında konuşma yetisine sahip ve diğer kurbanlardan farklı davranan Taylor hemen dikkatleri üzerine çeker. Maymunların lideri Dr. Zaius tutucu bir bilim adamıdır ve yerleşik inançlara ters düşüp evrim kuramını altüst edeceğini, toplumun dirliğini bozacağını düşündüğü bu keşfin hasıraltı edilmesini ister. Kısaca Taylor'ın yaşamı tehlikededir. Devreye örenmeye aç bünyesiyle sempatik bilim adamları Cornelius ve Dr. Zira girerek Taylor'ı korumak isterler. Çıkan bir karmaşada Taylor, birlikte esir tutulduğu ilkel güzel Nova'yı da yanına alarak kaçmayı başarır. Kaçışı ve arayışı onu çok şaşırtıcı cevaplar ve acı bir gerçekle yüzyüze getirecektir.

Fransız yazar Pierre Boule'un ciddi bir alaycılık ve toplumsal eleştiri barındıran La Planete des Singes isimli romanından uyarlanan Maymunlar Cehennemi, iki Oscar ödüllü ve sürükleyici bir yapım. Sadece Charlton Heston gibi bir yıldızın performansıyla değil; çizdikleri maymun bilimadamı ve bilimkadını portreleriyle tarih kadar eski bir varoluş tartışmasını, ilerleme karşısında satükonun direnci temasını beyazperdeye nefis bir şekilde taşıyan oyuncularıyla da göz dolduruyor.


http://rapidshare.com/files/94208343...nemi.part1.rar
http://rapidshare.com/files/94212874...nemi.part2.rar
http://rapidshare.com/files/94217307...nemi.part3.rar
http://rapidshare.com/files/94221914...nemi.part4.rar
http://rapidshare.com/files/94226679...nemi.part5.rar
http://rapidshare.com/files/94231388...nemi.part6.rar
http://rapidshare.com/files/94236142...nemi.part7.rar
http://rapidshare.com/files/94239850...nemi.part8.rar

Hiç yorum yok: