16 Temmuz 2009 Perşembe

Msn ile ilgili bazi bilgiler

MSN MESSENGER BİLGİLERİ

1- Diyelim ki bir arkadaşınızı MSN kişi listenize eklediniz ve onunla MSN de konuşuyosunuz.Bu konuştuğunuz arkadaşınız sizi herhangi bir nedenle kendi kişi listesinden silmişse bunu bilebilirsiniz.Yani karşı tarafın MSN listesinde adınız silinmişse, silindiğini öğrenebilirsiniz.
msn isim listesinden "araçlara "
oradan "seçenekleri" tıklatın ve çıkan kutuda da "gizlilik " bölümüne gelin
isim listesindeki isimlerin üzerine gelip sağ tıklatın.Sağ tıkladığınızda açılan menüde "sil" eğer belirgin şekilde yazılmış ise karşı taraf sizi MSN listesinden silmiş ve listesinde yoksunuz demektir

2- Msn listenizdeki kişiler sürekli kendi ruh hallerini anlatan msn ifadeleri (mesela bugün çok sevinçliyim, çok mutluyum gibi) kullanabiliyorlar ve siz onları msn listenizde öyle görüyorsunuz. Msn ifadesinden tanıyamayıp da "bu kimdi ya" diye düşündüğünüzde fareyi o kişinin simgesinin üzerine götürüyorsunuz ve adresi göründüğünde onu tanıyabiliyosunuz. Msn kişi listenizdekilere isim verebilirsiniz ve sürekli verdiğiniz isimle onları görürsünüz. Bunun için kimin ismini değiştirmek istiyorsanız msn de o kişinin üzerine sağ tıklatın ve açılan kutudan
takma ad ekle yazısına tıklayın. Buradan o kişiye isim verebilir, ya da o kişinin kendi adresini buraya yazabilirsiniz. Böylece bu verdiğiniz isim karşı taraf msn ifadesini değiştirse bile siz ismini değiştirmedikçe değişmeyecek ve böylece ilk msn de gördüğünüz anda o kişiyi tanıyabileceksiniz.

3- Bu bilgi sanırım özellikle bayan kullanıcıların işine yarayacaktır. Diyelim ki kameranız var ve msn de karşı tarafın kameranız olduğunu bilmemesini istiyorsunuz. Msn de araçlardan seçeneklere gelin ve açılan kutunun altındaki gördüğünüz "web kameramın olduğunu başkalarının görmesine izin ver" seçeneğindeki işareti kaldırın. Böylece kameranız olduğunu siz söylemeden karşı taraf göremez.

4- Hotmail dışında başka adresinizi (mesela gmail, yahoo, mynet, v.s) msn olarak kullanıyosanız ve herhangi bir nedenle şifrenizi yada diğer bilgilerinizi değiştirmek istiyorsanız, bu adreslerinizde oturum açıp şifrenizi değiştirebilmek için

https://accountservices.passport.net/?lc=1055

sitesinden email ve şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor.

5- Bu bilgi, bilgisayarınızı açıp internete bağlandığınızda eski sürüm windows messengerin otomatik açılmaması için veriliyor.

3 yol söyleyeyim

a- Başlattan çalıştır a tıklayın, açılan komut satırına aşağıdaki satırı yazın (kopyala yapıştır da yapabilirsiniz), sonra da tamam deyin. Artık windows messenger kendi kendine açılmaz.

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove

b- Windows messenger'i açın. Seçenekler/genel sekmesindeki bütün işaretleri kaldırın. Onaylayın ve çıkın. Bir dahaki açılışta Windows Messenger otomatik olarak kendi kendine açılmaz.

c- Başlat/ayarlar/denetim masası/yönetimsel araçlar/hizmetler i açın. Açılan pencereden messenger 'i bulup bunun üzerine çift tıklatın. Açılan pencerede "devre dışı"nı tıkla. Sonra da Hizmet durumunu "durdur" yap. Onayla ve çık. Windows Messenger bir daha artık siz istemeden açılmaz.

6- İşyerinizde Msn programları yasaksa ve Msn programları yüklü değilse size söyleyecegim yolla Msn ye programı kurmadan internet üzerinden girebilirsiniz. İşte size bir çok Web messenger sitesi adresi:
http://webmessenger.msn.com/ http://start.e-messenger.net/ www.msnger.com www.e-messenger.net www.ebuddy.com www.iloveim.com www.imhaha.com http://msn.audiowatcher.com/servlets/loginPage www.meebo.com www.messengerfx.com www.koolim.com www.mabber.com www.msn2go.com


Bu adreslerle internet üzerinden MSN Messenger ve Yahoo Messenger programlarınızı bilgisayarınıza kurmadan da kullanabilirsiniz. Ama bu şekilde programı kurmadan internet üzerinden girerseniz bütün özelliklerinden tam olarak faydalanamıyorsunuz. Sınırlı kullanıcı oluyorsunuz. Ama olsun hemen her özelliğini kullanabiliyosunuz. Bu yöntem işyerinde msn yasağı olan kişiler için çok iyi:)

7- Bazen izinli listenizde olmayıp size msn nizde mesaj atılabilir, bu durumda araçlar, seçenekler, gizlilik bölümünde "sadece izinli listemdekiler bana ileti gönderebilir" seçeneğini işaretleyin böylece bilmediğiniz tanımadığınız insanlar size, siz onları msn nize eklemeden mesaj atamaz.

8- MSN messenger sözlük:
Microsoftun güzel hizmetlerinden birisi olan Encarta ansiklopedisini en güncel haliyle MSN ninizde görebilirsiniz.
Akliniza takilan her turden soruyu derli toplu bir kaynaktan elde edebileceğiniz gibi her konuyu en güncel sekliyle ekrana getiriyor.
İşin eğlenceli yanı tıpkı bir arkadaşınızla msn den konuşuyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Sürekli online olan ve arada espri bile yapabilen bir sözlük ansiklopedi karşınızda duruyor.
Yapacağınız işlem çok basit

msn den kişi ekleye giriyorsunuz
encarta@conversagent.com yazarak ekleye basıyorsunuz
Ve Encarta bütün sorularınızı cevaplamak için artik kişi listenize ekleniyor. Sorun sorabildiğinizi...

Önce bir Hi deyin karşılık alacaksınız:) Sonra sorularınızı sorun bakalım.
(Türkçe olarak kullanılamıyor İngilizce bilmeniz lazım.)

Hiç yorum yok: