31 Temmuz 2009 Cuma

Koku : Bir Katilin Hikayesi - DVDRip - 2006 - Fantastik - Dram - Türkçe Dublaj


Koku : Bir Katilin Hikayesi - DVDRip - 2006 - Fantastik - Dram - Türkçe DublajTür : Gerilim / Dram / Fantastik
Gösterim Tarihi : 16 Şubat 2007
Yönetmen : Tom Tykwer
Senaryo : Tom Tykwer , Bernd Eichinger , Andrew Birkin , Patrick Süskind (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Frank Griebe
Müzik : Tom Tykwer , Johnny Klimek , Reinhold Heil
Yapım : 2006, Almanya / Fransa / İspanya , 147 dk.

Oyuncular
Ben Whishaw (Jean-Baptiste Grenouille) , Dustin Hoffman (GiuseppeBaldini) , Alan Rickman (Richis) , Rachel Hurd-Wood (Laura) ,Andrés Herrera (Door Guard) , Simon Chandler (Mayor of Grasse) ,Sara Forestier (Jeanne) , Joanna Griffiths (Marianne) , Jessica Schwarz(Natalie)

Grenouille, kokulara karşı inanılmaz bir duyarlılığı olan ama bunun haricinde hiçbir duyusunun gelişmemiş olduğu çok ilginç bir adamdır. İstediği kokuları elde edebilmek içinher türlü çılgınlığı yapmaya hazırdır; cinayet işlemekde dahil...

Az da olsa koku salan herşeyin ve herkesin kokusunu alabilen bu sıradışı ve dahi karakter, bir gün kendi kokusunun olmadığını anladığında hayatının tüm anlamını yitirir. Bu 'hayati'önemdeki eksikliğini giderebilmenin tek yolunun, kendisine insanmış izlenimi verebilecek kokular üretip sürmesi olduğunudüşünür. İnsan kokuları yaratabilmek için de insanlara ihtiyacı vardır.

Toplum içinde varolabilmenin tek yolunu bu şekilde tanımlayabilen bir adamın, sonu inanılmaz bir trajediye gidenöyküsü, Patrick Süskind'in yayınlandığındaçok uzun süre çok satanlar listesinde yer alankitabından beyazperdeye aktarıldı. Yönetmense Koş Lola Koş veCennet filmlerinin de yönetmeni olan Tom Tykwer. Filmin, Avrupa Sinama standartları düşünüldüğünde oldukça yüksek bir bütçeyle çekildiğinide belirtelim.


download

http://rapidshare.com/files/26100062...blaj.part4.rar
http://rapidshare.com/files/26095748...blaj.part3.rar
http://rapidshare.com/files/26091955...blaj.part2.rar
http://rapidshare.com/files/26088478...blaj.part1.rar

Hiç yorum yok: