26 Temmuz 2009 Pazar

History Channel Biyografi - Michel de Nostredame (Nostradamus)
Geçmişte bu beceriyi bir sanat haline getirebilen bir avuç büyük yetenekli insanın arasında bir tanesinin özel yeri vardır. Bundan dört yüzyıl önce Güney Fransa'da yaşamış, daha çok isminizin Latinceye çevrilmiş hali olan Nostradamus adıyla tanınan Michel de Nostredame özellikle içinde bulunduğumuz yüzyılda büyük bir ün kazanmıştır.

Simya bilgini, kâhin, tip doktoru, şifalı bitkiler uzmanı, kozmetiklerin ve meyveleri korumakta kullanılan maddelerin mucidi, bu 16. yüzyıl Rönesans adamı yüzyılımıza kadar olağandışı ve esrarengiz bir kişi olarak kalmıştır. Bin kehaneti içeren on ciltlik "yüzyıllar" adli eseri günümüze dek defalarca basılmış; ve sakladığı sırların açıklanacağı günü beklemiştir. Bir insanin geleceği nasıl bu kadar kesin bir şekilde görebildiği bilinmiyor.

Nostradamus 14 Aralık 1503 tarihinde Renee ve Jacques de Nostredame'in oğlu Michel de Nostredame olarak dünyaya geldi. St.Remy şehrinde noter olan babası sayesinde Provence'in zengin mutfağı ve babasının arkadaş sofralarındaki is konuşmaları arasında oldukça varlıklı bir çocukluk dönemi yaşadı.http://rapidshare.com/files/23030626....com.part1.rar
http://rapidshare.com/files/23031540....com.part2.rar

Hiç yorum yok: