26 Temmuz 2009 Pazar

Doğanın Büyük Gösterisi | 3.Bölüm (Büyük Göç)| NTV Yeşil Ekran | DVB.XViD

Doğanın Büyük Gösterisi - Ntv Yeşil Ekran Kuşağı DvBRip Bölüm 1

“DOĞANIN BÜYÜK GÖSTERİSİ”

1. Bölüm

NTV’nin “Yeşil Ekran”ını güçlenerek devam ediyor. Yeşil Ekran’ın en dikkat çekici bölümlerinden biri olan “Yeşil Belgesel Kuşağı”nda olağanüstü bir doğa belgeseli olan “Doğanın Büyük Gösterisi” (Nature’s Great Events) başlıyor. İlk bölümü bu akşam (Pazartesi) saat 20:30’da yayınlanacak BBC belgeseli altı bölümden oluşuyor.

Kayıt teknolojisinin doruklarını kullanan “Nature’s Great Events” (Doğanın Büyük Gösterisi) ekibi, Dünya’nın en dramatik ve destansı vahşi yaşam görüntülerini ve bu görüntüler içindeki hayvanların kendilerine özgü hikayelerini kaydetmeyi başardı. BBC’nin uzman kadrosunun görev aldığı bu belgesel dizi, NTV’nin “Yeşil Ekran” kuşağında altı bölüm olarak yayınlanacak.

Her bölümü dünyanın el değmemiş ikonik yerlerinden birinde geçen belgesel, birbirinden heyecanlı hikayeler anlatırken, olağanüstü görselliğiyle izleyenleri hayran bırakacak.

“Nature’s Great Events”, Afrika’da bulunan Okavango Deltası’ndaki selden, Kuzey Kutbu’nda yaz aylarında yaşanan büyük buzul erimelerine, Büyük Okyanus’un kuzeyindeki planktonların yıllık büyük toplanmalarına kadar uzanan bir olaylar zinciri sunuyor.

Köpekbalıkları, kuraklık ve aslan saldırılarına karşı hayatta kalma mücadeleri veren bebek filler, yunuslar, boz ayılar ve incelen buz tabakaları nedeniyle ciddi tehdit altındaki kutup ayıları da belgeselin içeriğine zenginlik katıyor.

Tamamı yüksek çözünürlükte kaydedilen “Nature’s Great Events”, normal televizyon programlarından beş kat daha kaliteli olması nedeniyle, keskin görüntü, muhteşem detaylar ve olağanüstü renkler sunarak izleyenlere sinemaya özgü bir televizyon deneyimi yaşamalarını sağlayacak.

Kimi belgesel izleyicilerinin hayranı olduğu yavaş çekim ve sualtı çekimleri de belgesel ekibinin ayrıntıları en iyi yakalayabilmek için kullandığı teknikler arasında.

Ne Dediler?

“Bence televizyondaki en iyi şey.” Richard Rogers, Observer

“Geçtiğimiz haftanın Nature’s Great Events yayınından sonra benzer tüm doğa belgeselleri size biraz sönük görünebilir.” Gareth McLean, Guardian

“David Attenborough’nun dış sesli anlatımı ve olağanüstü fotoğrafların muhteşem kombinasyonundan oluşan yeni altı bölümlük belgesel, doğanın en büyük olaylarının derlemesi niteliğinde. Kutup tilkileri son derece şirin yavrularıyla ilgilenirken görülüyor. Balinalar buzullardaki çatlaklar arasında yüzüyor. Bu muhteşem materyal Guillemotların ilk uçuşlarında çekilmiş. Ve sonra zavallı, yaşlı kutup ayılarına dönüyoruz. İnce buz tabakası üzerinden kayıyorlar ve yemeksiz geçen koca bir yaz boyunca hayatta kalmaya çalışıyorlar. Bu ayıların üçte ikisi 2050’ye kadar yok olabilir ve belgesel çok güzel bir şekilde bunun neden büyük bir facia olacağını anlatıyor.” David Chater, The Times

“Kalbinizi eritmeye yeter...” Thomas Sutcliffe, Independent

“Gerçekten muhteşem.” Sophie Heath, Daily Mail

“Olağanüstü... Bu belgesel sayesinde somon balıklarına saygı duymaya başladım.” Anila Baig, Sun

“...Kel kartallar ve somon avlayan boz ayıların muhteşem görüntüleri.” Sunday Times

“Nature’s Great Events, BBC’nin diğer herkesten hala daha iyi yaptığı muhteşem bir doğa tarihi belgeseli.” Chris Bryans, Observer

“Mendillerinizi hazırlayın: Çok acıklı bir hikaye izleyeceksiniz.” Martin Skegg, Guardian

“İzleyiciyi hayran bırakacak bir bakış sunuyor.” Anila Baig, Sun

“Suyun altında olanlar, sümsüklerin denizin 30 metre altına dalmalarındaki nefes kesici görüntüler kader etkileyici.” Maeve Quigley, Daily MirrorINDIRME MERKEZINE GIT BURADAN
Doğanın Büyük Gösterisi | 3.Bölüm (Büyük Göç)| NTV Yeşil Ekran | DVB.XViD |690 Mb.

BBC’nin olağanüstü doğa belgeseli “Doğanın Büyük Gösterisi” (Nature’s Great Events) üçüncü bölümü ile Pazartesi akşamı saat 20:30’da ekranda.

Kayıt teknolojisinin doruklarını kullanan “Nature’s Great Events” (Doğanın Büyük Gösterisi) ekibi, Dünya’nın en dramatik ve destansı vahşi yaşam görüntülerini ve bu görüntüler içindeki hayvanların kendilerine özgü hikayelerini kaydetmeyi başardı. BBC’nin uzman kadrosunun görev aldığı bu belgesel dizi, birbirinden heyecanlı hikayeler anlatırken, olağanüstü görselliğiyle izleyenleri hayran bırakacak.

“Nature’s Great Events”, Afrika’da bulunan Okavango Deltası’ndaki selden, Kuzey Kutbu’nda yaz aylarında yaşanan büyük buzul erimelerine, Büyük Okyanus’un kuzeyindeki planktonların yıllık büyük toplanmalarına kadar uzanan bir olaylar zinciri sunuyor.

3. Bölüm: Büyük Göç
Belgeselin bu akşam ekrana gelecek üçüncü bölümünde iki milyonun üstünde Güney Afrika antilobu, zebra ve ceylanın, nehirleri istila eden timsahlarla dramatik yolculuğu ekrana gelecek.

Afrika’nın ünlü kurak çayırı Serengeti düzlüğü çitalar, aslanlar ve sırtlanlar arasındaki acı çekişmenin alanıdır. Bu hayvanlar kıtlık derecesinde buldukları yemek için birbirleriyle mücadele ederek hayatta kalmaya çalışır. Ancak yıllık yağmurların gelmesiyle bitkiler yeşermeye başlar ve bölgenin hayvan nüfusu artar. İki milyonun üstünde Güney Afrika antilobu, zebra ve ceylan, nehirleri istila eden timsahlarla dramatik bir yolculuk yaşayacaktır. Bu yolculuk pek çok yırtıcı hayvanın bulunduğu
bölgede onları epey zorlayacaktır.


http://rapidshare.com/files/25329794...3_WD.part1.rar
http://rapidshare.com/files/25329794...3_WD.part2.rar
http://rapidshare.com/files/25329791...3_WD.part3.rar
http://rapidshare.com/files/25329795...3_WD.part4.rar
http://rapidshare.com/files/25329791...3_WD.part5.rar
http://rapidshare.com/files/25329794...3_WD.part6.rar
http://rapidshare.com/files/25329791...3_WD.part7.rar

YA DA

http://www.filefactory.com/file/ahb7...3_WD_part1_rar
http://www.filefactory.com/file/ahb7...3_WD_part2_rar
http://www.filefactory.com/file/ahb7...3_WD_part3_rar
http://www.filefactory.com/file/ahb7...3_WD_part4_rar
http://www.filefactory.com/file/ahb7...3_WD_part5_rar
http://www.filefactory.com/file/ahb7...3_WD_part6_rar
http://www.filefactory.com/file/ahb7...3_WD_part7_rar

Hiç yorum yok: