4 Temmuz 2009 Cumartesi

Bilgisayardan Silinmiş Dosyaları Geri Alma programı .


Programın adı : Recuva
Program Sürümü : 1.26.416
Program Boyutu :
3.09 MB
Platform : Windows
98SE/ME/2000/XP / Vista
Kullanım İzni :Freeware - Ücretsiz


Download Linki :

Programın Tanıtımı :
Recuva yanlışlıkla sildiğiniz dosyalarınızı kurtarabileceğiniz yardımcı bir Windows uygulamasıdır. Geri Dönüşüm Kutusundaki dosyaları ve resimleri, kullanım hatasına uğramış dijital kamera bellek kartlarındaki verileri, MP3 çalar belleklerindeki şarkıları kurtarabilme özelliği bu program ile ücretsiz olarak size sunuluyor.
Hata içeren, göçen ve virüsler yüzünden silinmiş dosyaları geri getirmek için kullanabileceğiniz bu ücretsiz araç gelişimine çeşitli güncellemeler ve hata onarımları ile devam ediyor.

Download linkine tıklamanızı tavsiye ediyorum.Umarım işinize yarayacaktır. İyi günlerde kullanın .. Saygılarımla Sky ' HarunNot bilgi : Yeni versiyonda hata güncellemeleri yapılmıştır.

Resimli anlatıma geçelim arkadaşlar.Resimlerdende göreceğiniz gibi program bir harikaİndirdiğimiz Setubu açıyoruz ve adımları tek tek uyguluyoruz ...

İlk önce benim gösterdiğim gibi adımları uygulayın .Bir daha ki programı açışınızda bu işlemleri görmemek için " Açılışta bu sihirbazı " göstermeyi işaretleyiniz. Sonrada İptale basınız , bu işlemleri yapmadan direkt olarak program çıkacaktır


Burada Diğeri işaretleyin .Çünkü resimleri , müzikleri , görüntüleri ve diğerlerini görmek için . Sadece müzikler veya resimler seçerseniz seçtiğiniz formatı gösterecektir..


Kayıp yada bulmak istediğiniz dosya neredeyse orayı seçiyorsunuz.Benim tavsiyem kullandığınız sürücüyü seçmeniz .Ben " C :/ " sürücüsünü kullanıyorum , orayı seçtiğiminde C:/ sürücüsündeki tüm silinen dosyaları bulacaktır


Burada Derinlemesine Tramayı aç derseniz daha önceki taramalarda hata verdiyse bu şıkkı işaretliyerek bu hatalardan kurtulabilirsiniz .Aramayı başlatmak için Başlata basınız..


Başlata bastık ve az önce nereyi tarasında seçtiğimiz bölgeyi tarıyor ...


Ve taramamız bitti , şimdi önümüze programın bulduğu tüm dosyalar gelecektir.
( Tüm dosyalar seçtiğimiz için Resim , müzik vb hepsini buldu )Kurtarmak istediğimiz dosyayı yanında kutucuğa tıklayıp seçiyoruz ve Kurtar diyoruz


Kurtar dedikten sonra böyle bir ekran ile karşılaşacağız Dosyamızın nereye gitmesini istiyorsak orayı seçiyoruz.


Eğer dosyanızı silmiş olduğunuz sürücüden bir yere kurtaracaksanız böyle bir sayfa ile karşılaşırsınız .Silmiş olduğunuz dosya C:/ nin bir alanında ise siz şimdi bunu kurtarmak için D:/ den bir yere atın ..


Uyarı ekranını kapatıyoruz ve tekrar kurtar diyoruz.Bu sefer kurtaracağımız dosyanın olduğu sürücü değilde diğer sürücüyü seçiyoruz.
( Resimde ben D:/ yi seçiyorum )Ve dosyamızı kurtardık Başardık arkadaşlar .. Diğer dosyalarıda böyle kurtarabilirsiniz.

Hiç yorum yok: