14 Şubat 2009 Cumartesi

En İyi Dosya İndiricileri Burda.!!

1:Mass Downloader
2:Free Download Manager
3:Download Accelerator Plus
4:FlashGet
5:GetRight

Mass Downloader

alt

Tanıtım:
Mass Downloader ile FTP ve web sitelerinden maksimum hızda innDirme yapabilirsiniz. İndirmelerinizi karşı sunucunun bant trafiğine göre değişik zaman aralıklarında ayarlayabilirsiniz. Program ile ZIP dosyalarını innDirmeden önce içeriğini görebilir böylece innDireceğiniz dosyada zararlı bir dosya olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Her şeyden önce, ZIP dosyalarını indirmeden içeriğini gösterme özelliğine sahip. Bunun, içeriğinden emin olmadığınız arşivleri indirirken çok yararı dokunuyor. Bu yazılımı rakiplerinden ayıran daha birçok özellik var. Örneğin, kullanıcı arabirimindeki sütunlar, sadece işinize yarayanları görüntüleyecek şekilde özelleştirilebiliyor.

Program Internet Explorer sayfalarından sürükle bırak yöntemiyle dosya alabiliyor ve bant genişliğinizi sonuna dek kullanabiliyor. FTP ve HTTP sitelerinden veri transfer hızı çok iyi. Yazılım aynı zamanda SOCKS ve RTSP vekil sunucularını destekliyor. Yazılımın en son sürümünde etkilenen özelliklerden biri, akıcı video görüntülerini kaydedebilmesi.

Mass Downloader’ı arka planda çalıştırdığınız vakit, sistem kaynaklarını diğer uygulamalar için kullanabilirsiniz.

Dosya indirmeleri planlanabiliyor. Hatta indirme kuyruğunu, bir dosyanın indirilmesi diğerininki bittiği an başlayacak şekilde belirleyebiliyorsunuz. »Tools / Options«a tıklayın, »Download« dalını genişletin ve oradan da »Startup«a tıklayın. Burada aynı anda kaç dosya indirmenin etkin olacağını seçebilirsiniz. Program aynı anda en fazla 100 dosyanın indirilmesine izin veriyor.

Downloader’ın bir diğer heyecan verici özelliğiyse başka indirme yöneticilerinin başarısız olup yarıda bıraktıkları dosyaları indirmeye devam edebilmesi. Bu muhteşem bir avantaj. Ayrıca indirme işlemlerinin önceliklerini belirleyebiliyorsunuz. En düşük öncelik düzeyi "Background". Bu ayar, önceliği diğer sitelerden indirdiğiniz dosyalara veriyor. »High« seçeneği ise tüm bant genişliğinizi bu dosya indirmeye ayırıyor.

Diğer Özellikler:
Dosyaları parçaları bölmek
# Herhangi bir siteyi komple çekebilme
# Gelişmiş FTP desteği
# Çerez desteği
# İnnDirme planlama
# Basit kullanım
# Arkaplanda işlem yapabilme
# HTTP ve SOCKS Proxy desteği

Ayrıca programın Opera tarayıcısı desteği ve Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Son Sürümde Neler Yeni?
# RTSP sunucusundan innDirme geliştirildi.
# Kullanıcı arayüzü geliştirildi.
# Yunanca ve Korece dil desteği eklendi.
# Bazı FTP sunucularında innDirme sırasında merdana gelen hata giderildi.

İNDİR:

http://www.metaproducts.com/download/mdsetup.exe

Tanıtım:
Download Accelerator Plus (DAP), internetten dosya innDirme hızınızı yaklaşık 400% oranında artıran ve bağlantı kopması durumunda innDirme işlemini kaldığı yerden devam ettirebilen bir innDirme yöneticisidir. Kategorisinin en iyilerinden olan Download Accelerator Plus (DAP); 10 adet dil desteğine sahiptir.

Özellikler :
# 400% daha hızlı innDirme yapar.
# Yüksek hızl için bant genişliği optimasyonu!
# Tüm popüler tarayıcılarla çalışır!
# Müzik ve video dosyalarını innDirme sırasında önizleme yapabiliyorsunuz.
# Gelişmiş innDirme kuyruğu, önceliği ve durum yönetimi
# innDirilecek dosya hakkında gelişmiş bilgi
# Tamamlanmış innDirmelerin ayrı listesi
# Yeni arayüz ile esnek dizayn ayarları
# Daha fazla hız bildirmeleri
# innDirme penceresinde innDirilecek dosyayı önizleme imkanı
# Yeni innDirme arayüzü!
# Arayüz desteği
# Milyonlarca DAP kullanıcısı için en iyi yazılım dosyaları
# 10 bağlantılı gelişmiş hızlandırıcı
# Zip dosyalarını önizleme, çıkartma
# Reklamsız kullanım(sadece kayıtlı sürüm için)

İNDİR:
http://download.speedbit.com/dap9.exe

alt


Tanıtım:
Free Download Manager, güçlü, kolay kullanımlı ve tamamen ücretsiz bir innDirme yöneticisidir. Tamamen güvenilir ve açık kaynak kodlu olan yazılım ile innDirme işlemini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz gibi, aynı anda birden fazla dosyayı da hızlıca innDirebileceksiniz. Kullanıcı dostu arayüzüyle zorlanmadan kullanabileceğiniz Free Download Manager, hızlandırıcı, yönetici, gezgin ve planlayıcıdır.

Dosyaları parçalara bölerek innDirme işleminin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan Free Download Manager, birçok innDirme yöneticisinin sahip olmadığı tamamlanmamış innDirme işlemlerini kaldığı yerden devam ettirebilme özelliğine sahiptir. İnnDirme işlemini %600 oranında arttırma becerisiyle vazgeçilmez bir hızlandırma aracı olan yazılım, planlayıcı özelliğiyle belirlediğiniz dosyaları konulan sıraya göre innDirir. Benzersiz bir innDirme yöneticisi olan Free Download Manager, Türkçe dil desteğine sahiptir ve tamamen ücretsizdir.

Internet Explorer’ın standart innDirme ekranı ile dosya innDirirken işleminiz yarıda kalabilir veya kesilebilir. Özellikle büyük boyutlu bir dosya innDiriyorsanız, internet bağlantısının veya bilgisayarınızın azizliğine uğrayabilirsiniz, bu da onlarca megabaytın boşa gitmesine, limitli ADSL kullanıyorsanız limitinizin gereksiz yere harcanmasına ve boşa zaman kaybına sebep olur. Yazılımın en önemli artısı ise hiç kuşkusuz innDirme işlemi sırasında bilgisayarınızın kapanması veya internet bağlantısının kesilmesi durumunda işlemi daha sonra kaldığı yerden devam ettirebilmesidir. Bu önemli özellik sizi boşa zaman kaybından kurtardığı gibi, ADSL limitinizin gereksiz yere dolmasını da önler.

Yazılımın Genel Özellikleri
# İnnDirme tamamlanmadan önce ses/video dosyaları önizleyebilmenizi ve innDirme tamamlandıktan sonra dosya biçimleri arasında dönüştürme yapabilmenizi sağlar.
# Tamamen ücretsiz, açık kaynak kodlu ve GPL lisansına sahiptir.
# Dosyaları maksimum uygun hızla innDirmenize izin verir.
# Tamamlanmamış innDirme işlemlerini yeniden başlatmak yerine, kaldığı yerden devam ettirebilmenize olanak tanır.
# İnnDirilmiş dosyaları türlerine göre organize etmenizi sağladığı gibi, güçlü planlayıcısı sayesinde innDirilmekte olan dosyaları başlatıp duraklatmanıza izin verir.
# İnternette dolaşmanız ve dosya innDirmeniz için trafik kullanımını ayarlamanıza izin verir.
# Web sitelerinin dosya ve klasörlerini görüntüleyip kolayca innDirebilmenize imkan verir.
# Web sayfalarını HTML Spider ile tamamen innDirebilmenizi sağlar.
# İnnDireceğiniz dosya için çeşitli alternatif kaynaklar bulur ve eş zamanlı olarak daha hızlı innDirmeyi sağlar.
# Sıkıştırılmış ZIP dosyalarını parçalara bölemediğinden zorunlu olarak tek parça olarak innDirir.
# Anlık innDirmeleri grafik olarak gösterir ve dosyaları 10 ayrı parçaya bölerek innDirebilir.
# Sistem kaynaklarını az kullandığı gibi, casus yazılım veya reklam içermez.
# Türkçe dahil 30’a yakın çoklu dil desteğine sahiptir.

Yazılımın Bu Sürümündeki Değişiklikler
# GNU / GPL lisansına sahiptir ve tamamen açık kaynak kodludur.
# BitTorrent desteği ile BitTorrent protokolünden dosya innDirmeye izin verir.
# Dosyalarınızı veya klasörlerinizi göndererek diğer kullanıcılar ile paylaşabilmenizi sağlar.
# YouTube, Google Video gibi video paylaşım sitelerinden video innDirebilmenize izin verir. İnnDirdiğiniz .flv uzantılı videoyu kaydedebilir veya popüler video biçimlerine dönüştürebilir.
# İnternet yoluyla uzaktan erişim ile yeni innDirmeler oluşturabilmenizi ve bunları yönetebilmenizi sağlar.
# Eğer isterseniz yazılımı başka bilgisayarlarda taşınabilir sürüm olarak kullanabilmenizi sağlar.

İNDİR:

http://files2.freedownloadmanager.org/fdminst3.exe
FlashGet, dünyaca ünlü innDirme yöneticisidir. Hemen hemen tüm innDirme yöneticilerinden daha kullanışlı, özellikli ve tamamen ücretsiz olan bir innDirme yöneticisidir. Diğer innDirme yöneticileri gibi asıl işlevi innDirme hızını arttırmak ve yarıda kesilen innDirmeleri devam ettirmektir.

Yazılımın arabirimi çok sadece ve çok az sistem kaynağı tüketiyor. Grafiklern, pencerelerin, metinlerin ve arkaplanların renklerini özelleştirebilirsiniz. »Tools / Options / Graph/Log« komutuna tıklayarak bu ayarları dilediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün. Yazılım dosya indirme işlemlerinin saatini planlamanıza ve bazı dosyaların daha geç indirilmesini belirlemenize olanak tanıyor. Sıkça ziyaret ettiğiniz siteler için kurallar belirleyebiliyorsunuz. Bir dosya indirme işlemi yürürlükteyken yazılımı küçülterek görev çubuğuna yollayabilirsiniz.

Bu durumda yazılım arka planda çalışmayı sürdürüyor ve işlemci kullanım oranı azalıyor. Dosyaları virüslere karşı taramak için gereken anti virüs aracını da belirleyebiliyorsunuz. Yazılım, dosyaların depolama alanına yerleştirilmesi işinin altından başarıyla kalkıyor. Her dosya için farklı kategori klasörleri belirleyip, dosyaların ilgili konumlarda saklanmasını sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, yazılımlar ayrı klasörlere, MP3 dosyaları ise müzik klasörüne gönderilebiliyor. »Manage / New Category« kısmından bu kategorileri yönetebilirsiniz. Deneyimli kullanıcılar, kendilerini hangi kategoride kaç dosya indirdiklerine ilişkin bilgilendirecek bir veritabanına da erişebilir.

Yazılımın bir diğer faydalı özelliği, BitTorrent dosyalarını okuyup indirebilmesi. İlk olarak torrent dosyalarını bilgisayarınıza indirin. Bu dosyaları FlashGet’te açmanız gerekiyor. »File / Open torrent file« komutunu verin, dosyayı seçerek »OK« tuşuna tıklayın. Dosya indirme başlayacak ve çok geçmeden aradığını dosyaya kavuşaacaksınız. İstediği dosyaları zahmetsizce, en sade şekilde indirmek isteyenler için bire bir.

Yazılımın Genel Özellikleri
# Tek tıklamayla innDirme kolaylığı
# Yarım kalan innDirmeleri kaldığı yerden devam ettirebilme (resume)
# 30’un üzerinde dil desteği (2.x sürümü için ilgili yamayı aşağıdan innDirebilirsiniz)
# BitTorrent (BT) desteği
# Opera eklentisi ile Opera ve Netscape desteği
# Tema (skin) değiştirebilme özelliği
# Çok parçalı (maksimum 10) innDirme özelliği
# %100’den %500’e varan hız artışı
# Aynı anda 8 farklı dosyayı innDirebilme
# Dosyaları otomatik olarak kategorize edebilme
# Otomatik en hızlı alternatif sunucu (mirror) araması
# Otomatik çevirmeli bağlantı sağlam
# innDirme bitince otomatik bağlantı kesebilme
# Otomatik olarak bilgisayarı kapatabilme
# Zamanlayıcı desteği ile işlem yapabilme
# innDirme hız sınırının ayarlanabilmesi
# Kendi kendini internetten güncelleyebilme
# Çok fonksiyonlu kullanıcı arabirimi
# innDirme durumunu detaylı ve sürekli görebilme
# 4GB’tan büyük dosyaları destekleyebilme
# SWF flash dosyalarını innDirebilme desteği
# Arama araç çubuğu

Yazılımın Bu Sürümündeki Değişiklikler
# FlashGet %100 temiz ve ücretsiz duruma getirildi.
# İnnDirme bittiğinde otomatik olarak virüs taraması yapabilme özelliği eklendi.
# Sistem kaynaklarını optimize etme özelliği eklendi.
# Mozilla Firefox desteği eklendi.
# "FlashGet Öneriyor" kısmı eklendi.
# BT modülü optimize edildi.
# "Yeni innDirme" penceresindeki dağınık kod onarıldı.
# Küçük geliştirmeler yapıldı.

İNDİR:
http://down2.flashget.com/flashget20en.exeTanıtım:
Bilindiği gibi Getright, programları internetten çıkıp tekrar girseniz bile kaldıkları yerden çekmeye devam edebilen bir program. Dosyaları birkaç koldan çekebilme özelliğini de yine bu program ile kullanabilirsiniz. Getright, bu sürümü ile artık Opera, Mozilla, Firefox, Netscape gibi Explorer dışındaki tarayıcılara da tam destek veriyor. Yine 6 sürümü ile Getright’ın verdiği hatalar oldukça azaltılmış durumda. Özellikle "Download with GetRight" seçeneği artık Getright açık olmasa da düzgün çalışıyor. Dosya gönderebilme de destekleniyor ve yeni hoş arayüzün dışında da MD5 kontrolüne de tam destek veriliyor. Form kullanarak innDirme yapılan sitelerin görülmesi de oldukça arttırılmış durumda. (Bazen sourceforge gibi mirror yani yansı seçeneği sunan sitelerden program innDirmek de oldukça zorlu olabiliyordu. Bu sürümde böyle sitelerin kullandıkları mirrorların görülebilmesi oldukça düzeltilmiş). Kısacası Headlight, bu yeni sürümde de oldukça harika işler çıkartmış.

Yazılımın önde gelen özelliklerinden biri, herhangi bir sebep yüzünden kesintiye uğramış dosyaları indirmeyi sürdürebilmesi. Torrent dosyaları için de bu yazılımı kullanabilirsiniz. GetRight’ın 6. sürümü ve yukarısı BitTorrent dosyalarını destekliyor. Eğer bu dosyalar için bir başka yazılım kullanmıyorsanız, yazılım kendini varsayılan BitTorrent istemcisi olarak ayarlıyor. Get- Right, güvenlik duvarını kendiliğinden yapılandıran Universal Plug and Play (UPnP) özelliğini de destekliyor. Yazılım, FTP ve HTTP sunucularından da dosya indirebiliyor.

Dosya indirme hızını artırmak maksadıyla, GetRight size ayna sunucuları denetleme olanağı tanıyor. Aynalar, aradığınız dosyaların başka kopyalarını içeren ek kaynaklar. GetRight ile indireceğiniz dosyanın ek aynalarını arayabilirsiniz. Yapılandırma penceresinde bunun için »Mirror Search« kısmına gelmelisiniz. Buradan aynaları elle ekleyebilir ya da otomatik arama başlatabilirsiniz. Daha yakındaki aynaları seçmek için »Mirror Options « kısmına gidip yaşadığınız yeri belirtebilir, böylece indirme hızına hız akatabilirsiniz. Yazılımın kullanıcı arabirimindeki sesli uyarılar da buradan kontrol ediliyor. »Interface«e tıkladığınızda sesleri ve simgeleri özelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bildirim alanı simgesini ve bu alanda görüntülenecek bilgileri seçebilirsiniz. »Automatic Mode« özelliği sayesinde bu işlemleri otomatikleştirebilir ve aynı anda kaç dosyanın indirilebileceğini seçebilirsiniz.

Bu yeni sürümü ile Getright’a eklenen özelliklere bir gözatacak olursak :

# Torrent Desteği (En sonunda bir innDirme yöneticisinden beklenen bir destek. Artık Torrent dosyaları da, anonim innDirme şeklinde yüklenebiliyor)
# Dosya innDirmenin yanısıra gönderebilme desteği
# İstemci / Sunucu kipi desteği ile ağ üzerindeki tüm bilgisayarların tek bir sunucu üzerinden dosya innDirmelerini yürütebilme
# Senaryo dilleri desteği
# Getright dahili Proxy sunucusu desteği ile diğer tüm programların dahili güncellemelerini de Getright üzerinden yapabilmelerine olanak sağlama
# MD5 onaylayıcısı desteği ile bir seviye daha ileri dosya güvenliği
# Yeni geliştirilmiş hareketli simgeler, grafikler ve arayüz
# Önceki Pro olmayan Getright sürümlerini de tam olarak destekleme ve yedek almaya gerek duymadan üzerine kurulup kaldırılabilme
# Hızlandırılmış arabirim ve azaltılmış işlemci kullanımı
# Önceki sürümlerdeki hataların giderilmesi ve daha da geliştirilmiş tüm tarayıcılar desteği
# RSS’ler ile de innDirme yapabilmek için Podcast eklentisi
# FTPS Desteği
# Senaryo Yöneticisi
# Klasik araç çubuklarını da destekleyebilme
# Getright tarayıcısı ile olan bazı sorunların (boşluklar, kilitlenmeler, vs..) giderilmesi
# Tarayıcı içinde de dahili olarak RSS desteği

İNDİR:
http://download.getright.com/getright_pro_setup.exe

Hiç yorum yok: