14 Şubat 2009 Cumartesi

Adobe® Photoshop® Lightroom™


Resmi Göremezseniz Buradan Bakabilirsiniz...

Adobe® Photoshop® Lightroom™ yazılımı, profesyonel fotoğrafçılar için yepyeni, eksiksiz bir araç kutusu gibi. Kullanımı birebir fotoğrafçılar için tasarlanan bu muhteşem yazılımla binlerce dijital fotoğrafı yönetmek, düzenlemek, her türlü ayarını yapmak artık son derece kolay. Fotoğrafçılar Photoshop Lightroom ile artık bilgisayarın önünde geçirdikleri zamanı azaltıp, objektifin arkasında daha fazla zaman geçirebilme imkanına sahip.

Hepsini okur, orijinali görür
Lightroom, 150’den fazla RAW formatını tanır. Üzeride çalıştığınız format ne olursa olsun (JPEG, TIFF, DNG ya da RAW), orijinal fotoğraf ayrıca saklanır ve düzenlemeler asla orijinal dosyayı etkilemez. Böylece her zaman başa dönme ve değişik alternatifleri uygulama şansınız olur.

Seçkin olduğu kadar da tertipli bir arayüz
Kullanmayı çok rahat öğrenebilir ve arayüze kolayca alışabilirsiniz. Yapacağınız işe göre karşınıza sadece gerekli olan araçları getirebilir, hızlı ve efektif çalışabilirsiniz.

Profesyonel düzenleme araçları
Fotoğraflarınıza ince ayar çekerken kullanabileceğiniz hedefe yönelik araçlarla beyaz ayarı, pozlama, ton eğrileri, objektif kusurları ve renk çalışmaları yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Lightroom ve Workflow
Adobe Photoshop Lightroom, bugünün fotoğrafçısı için vazgeçilmez bir araç kitidir. Hızlı, kullanımı kolay ve binlerce fotoğrafın üstesinden gelebilecek kadar efektif bir araçtır.

Yönetim
Fotoğrafları koleksiyonlar halinde organize etmek, aradıklarınızı kolayca bulmak, değerlendirmek, karşılaştırmak ve anahtar kelimelerle kategorize etmek için Library modülünü kullanabilirsiniz.

Geliştirme
İster tek bir fotoğrafa, ister tüm fotoğraflara aynı anda renk düzeltmesi, beyaz ayarı, pozlama ayarı, ton eğrisi ve renk düzenlemesi yapmak için Develop modülünü kullanabilirsiniz.

Geliştirme özellikleri
Müşterilerinize sunum yapmak için yüksek baskı kalitesinde indeks çıktılar alabilir, Web’de sofistike online galeriler hazırlayabilir ve slayt gösterileriyle sunum yapabilirsiniz.

Part1
Part2
Part3

Alıntıdır...

Hiç yorum yok: