2 Aralık 2008 Salı

Girdap

Senaryo: Talip Karamahmutoğlu, F Klavye, Onur Aydın
Yapımcı :Muammer Meriç
Yönetmen:Talip Karamahmutoğlu
Görüntü Yönetmeni :Ege Ellidokuzoğlu
Film Müzikleri : Rahman Altın
Tür: Dram / Gerilim / Politik
Süre: 1 saat, 30 dk.
Dil: Türkçe
Yapım : 2008, Türkiye
Gösterim Tarihi : 21 Mart 2008


Orijinal Adı: Girdap
Oyuncular:
Ozan Bilen, Ali Sürmeli, Selçuk Yöntem, Teoman Kumbaracıbaşı, Fuat Saka, Eda Özerkan, Emre Canpolat, İbrahim İrisFilmin Konusu :

İstanbul Üniversitesi’ni kazanan Umut, Antalya’dan gelip okul kaydını yaptırdıktan sonra; kantindeki ilanlar yoluyla kiralık bir ev ve iki ev arkadaşı bulur.

İki arkadaşıyla birlikte paylaştığı öğrenci evinde yaşadığı bazı mistik, doğa üstü olaylar; Umut’un bilgilenme kaynaklarını çeşitlendirdiği gibi, bu donanım farklılığı onun arkadaş çevresini ve yaşam tarzını da değiştirir.

Karşılaştığı metafizik olaylarla başa çıkmanın bir yolu olarak; ibadetlerle ve ritüellerle örülü daha dini bir hayat tarzını seçen Umut için başlangıçta her şey iyi gitmektedir.

Fakat, bilgilenme kaynaklarının onu götürdüğü yer “Siyasal Ümmetçi” bir çevre olunca; Umut’un da dini yaşantısı, yalnızca ibadetlerle sınırlı kalmayıp “siyasallaşır” ve o artık bir “fundamentalist” olur.

Bu başkalaşım kahramanımızı; başlangıçtaki arkadaş çevresinden, kız arkadaşından ve son olarak da (seçimi sebebiyle çatıştığı) ailesinden koparır, uzaklaştırır.

Başlangıçta ve camiye gittiği günlerde sevgi ve hayat dolu olan Umut; siyasallaştıktan sonra, kin ve nefretin donattığı saldırgan bir kişiliğe bürünmüştür.


http://rapidshare.com/files/15864118...part4.rar.html
http://rapidshare.com/files/15862656...part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/15861197...part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/15859754...part1.rar.html
Hiç yorum yok: