12 Ekim 2008 Pazar

ewett facebook çete savaşları hilesi

Merak etmeyin patch match yok wink.gif Aslında paylaşmıcaktım ama baktımki yurdum gençliği ekran karşısında sabahlara kadar gözler kan çanağı eriyip gidiyor bu acı tabloya gönlüm daha fazla dayanamadı smile.gif Çözüm, makro oluşturmak. smile.gif

Malzemelerimiz: 1 adet Firefox (son versiyonunu kullanıyorum) wink.gif
ve 1 adet imacros eklentisi smile.gif

Tarifim

1) Öncelikle Firefoxu kuruyorsunuz

2) imacros linke girip imacros eklentisini firefox ile yükleyip restart yapıyorsunuz.

3) Sonra Facebook sayfanıza Firefox üzerinden girerken kullanıcı adı ve parolanızı
anımsıcak şekilde bu bilgisayarımda beni hatırla ve remember(hatırla) sekmelerini onaylayarak facebook sayfanıza
giriyorsunuz.

4) Ardından Facebook çete savaşları uygulamasındaki görev kısmına geliyorsunuz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1145 x 808 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


5) Çıkan sayfada sol alt köşedeki imacros eklentisinde yer alan "record" sekmesini tıklıyorsunuz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1151 x 801 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


6) Gelelim oluşturacağımız makroya. Hepiniz kendi stratejinize uygun olarak istediğiniz görevleri yapan makrolar oluşturabilirsiniz. Benim burada oluşturduğum makro: En yüksek puanlı görevi yerine getirecek ve elde edilen paraları bankaya yatıracak. Enerjisi olsada olmasada, bölgelerinden para biriksede birikmesede bu dediğim görevleri sürekli tekrarlıcak. Dolayısıyla zaman geçtikçe enerjiniz dolduğunda ve paranız olduğunda kimse kapmadan yada saatlerce pc başında kalmadan otomatik olarak makro parayı hesabınıza yatırmış olcak ve sabah uyandınızda level atlamış olabilceksiniz happy.gif Şimdik bu dediğim görevi öğrenmesi için bir defaya mahsus manuel olarak bu işlemleri kendimiz yapacağız. Başlamadan önce "Record" kısmını tıklıyoruz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1152 x 805 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


7) Gördüğünüz gibi yapacağımız işlemleri kaydetmek üzere imacrosun sol üst köşesinde bir menü çıkıyor. Şimdi en yüksek görevi yani silah ticareti kısmındaki görevi gerçekleştir sekmesini enerjiniz olsada olmasada tıklıyorsunuz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1142 x 805 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


8) İşlemin sonunda enerjimiz olmadığından "enerjiniz çok düşük" uyarısını alıyoruz fakat bir yandan da "görevi gerçekleştir" emrimiz makroya kaydolmuş oluyor.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1152 x 806 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın9) Ardından "Banka" sekmesini tıklıyoruz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1148 x 823 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


10) "para yatır" butonunu tıklıyorsunuz

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1144 x 824 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


11) Sonra imacros menüsünde "stop" tuşuna basıp makromuzu sonlandırıyoruz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1149 x 830 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


12) Oluşturduğumuz makromuzu yakından görelim. #current.iim makrosunu mouseumuzla seçip sağ tuşa basıyoruz ve "Edit makro" seçeneğini" tıklıyoruz

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1152 x 864 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


13) Şimdi, TAB ile başlıyan satırın altına (Bende TAB T=1) bir satır kod eklicez. SET !ERRORIGNORE YES satırını ekleyin. Bunun sebebi makro her işlemin sonunda sayfanın tam olarak yüklenmesini bekler. Ama malumunuz bazı sebeplerden dolayı özellikle sayfadaki reklamlar. Sayfa tam açılmaz. Bu bekleme süresi aşıldığında çıkacak uyarı mesajına otomatik olarak Yes cevabının verilmesini sağlar. Ama resim yada flash karşı taraf kaynaklı olarak gelmezse makro orda takılır haberiniz olsun. Bunun büyük ölçüde tedavisi için sonraki adımlarda bir iki ayar yapcaz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1138 x 809 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın14) Satırı ekledikten sonra çıkan metin dosyasını kapatıp kaydediyoruz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %45. [ 1137 x 814 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın15) Şimdi sayfanın reklamlardan dolayı geç yüklenmesinden dolayı makronun error vermemesi için imacros menüsündeki "Edit" kısmını, oradanda "Options" kısmını tıklıyoruz. Çıkan menüde replay speed kısmını "medium" ve timeout limit kısmını 280 yapıyoruz. İsterseniz kendiniz farklı bir değer verebilirsiniz.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1152 x 820 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


16) Bir diğer ilave destek için firefox menüsündeki "tools" dan "options" kısmına giriyorsunuz. Çıkan menüdeki "content" sekmesini seçip "load images automatical " seçeneğini kaldırıyorsunuz. Bu reklamlardaki resimlerin gelmesini kısmen önlicektir. Ama flashları maalesef.

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1148 x 828 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın17) Son olarak çete savaşlarındaki "görev" kısmına tekrar gelip imacros menüsündeki tekrar adedini giriyoruz ben 99999 girdim smile.gif sonrada altındaki play kısmına basınca makronuz 99999 defa görev yapma ve kasanıza parayı yatırma işlemini tekrarlıyor happy.gif

Küçültme: Orjinal boyuta oranı: %44. [ 1143 x 810 ] - Orjinal halini görmek için tıklayın


18) Son olarak, windows daki görüntü özelliklerinden "güç" seçeneğindeki monitörün kapanmasını engelleyin. programının bunla ilgili bir bug ı var galiba.. ne olur ne olmaz ekran koruyucusunuda kapayın..

Arkadaşlar ayarları ve/veya görevleri değiştirebilir, makronuzu daha gelişmiş hale getirebilirsiniz. Yada farklı makro programları ile bu işlemleri yapar, iş hayatında tekrarlı olan ve süresi günleri bulan işlemleri saatler mertebesine indirgeyebilir, rahatınıza bakabilirsiniz. Ben daha önce Mouse and key recorder adlı programı iş hayatımda sıkça kullandım. Staj formlarının doldurulması, excelden javaya tekrarlı veri aktarımları ve hesaplanması falan.. Çok rahat ediyorsunuz. Umarım bu yazının yurdum gençliğine azcıkta olsa faydası olur.. happy.gif makronun yazılması bu yazının hazırlanmasında kat ve kat kısa sürdü wacko.gif wink.gif


Anahtar Kelimeler: Facebook Çete Savaşları, imacros, Makro, Hile
not ben denedim çalışıyor problem çıkmıyor

Hiç yorum yok: