25 Eylül 2008 Perşembe

Mahir Kaynak - Büyük Ortadoğu ProjesiSteve Silverman - Einstein'in BuzdolabıTuna Kiremitçi - Bu İşte Bir Yalnızlık Var

http://rapidshare.com/files/128523413/MahirKaynak-SteveSilverman-TunaKiremit_i-CengizAytmatov.rar
Mahir Kaynak - Büyük Ortadoğu Projesi
Mahir Kaynak - Büyük Ortadoğu Projesi
Mahir Kaynak - Büyük Ortadoğu Projesi| 1 MB

Eğer Büyük Ortadoğu'da Avrupa etkili olursa, Avrupa dünyanın en etkili gücü olur. Eğer Rusya kontrol ederse, Rusya en büyük güç olur. Eğer Amerika bu bölgeleri kontrol edemezse bırakın büyümeyi küçülmek zorunda kalır ve dünya üzerindeki etkinliği azalır. Burada iki soru var. AB ve ABD'nin ilişkileri NE olacak? Başlangıçta bu proje sadece Amerika'nın projesiydi. Ancak ABD'ye bazı mukavemetler olunca devreye NATO girdi. NATO dünyanın en büyük askeri ittifakı. Ne var ki, ortaya çıkan sonuç NATO'nun sadece Batı'nın bir uzlaşması olduğunu gösteriyor.

İkinci soru, Irak Savaşı sonrası BOP hangi aşamada? Dünyada artan Amerikan karşıtlığı acaba BOP'un bir sonucu olabilir MI? Her şeye rağmen ortada bulanık olan bir şeyler var.
BOP'un dünü ve bugünü ile yarın NE olacağını bu kitaptan öğrenebilirsiniz.
Steve Silverman - Einstein'in Buzdolabı

Steve Silverman - Einstein'in Buzdolabı

Steve Silverman - Einstein'in Buzdolabı | 0.8 MB

Bu kitapta birbirinden tuhaf, inanılması hayli güç öyküler var. Ancak tuhaf olduğu kadar DA ilginç ve eğlenceli olan bu öykülerin her biri gerçektir, yaşanmış olaylardır. Kafası kesilmiş olduğu halde aylarca yaşayan, hatta şehir şehir dolaştırılıp sahibine ufak bir servet kazandıran tavuktan, yangın bombası olarak kullanılmaya kalkışılan yarasalara; petrol için sondaj yaparken açılan delikten akıp giden gölden, seçimi kaybetmek endişesiyle boşaltılmayan şehirle birlikte yanardağ lavlarının altında kalan valiye kadar her şey gerçek, hepsi yaşanmış olaylardır. İnsan denilen yaratık gerçekten tuhaf bir hayvan ve bu yeryüzünde zavallının başına gelmedik şey kalmıyor! Evet, okuyunca inanmakta zorluk çekeceksiniz AMA hepsi aynıyla vaki!

Tuna Kiremitçi - Bu İşte Bir Yalnızlık Var

Tuna Kiremitçi - Bu İşte Bir Yalnızlık Var

Tuna Kiremitçi - Bu İşte Bir Yalnızlık Var | 0.9 MB

Yanlış bir aşk, terk edilmişliğin hüznü, müziği eşlik ettiği hayaller, parasızlıkla sarsılan hayatlar ve bitmeyen mutluluk arayışları... İlk romanı Git Kendini Çok Sevdirmeden'le büyük beğeni toplayan Tuna Kiremitçi, bu sefer bir müzisyenin dünyasını anlatıyor. Memet Olcay'ın gücünü ve zayıflığını, pazar günleri buluştuğu kızıyla yeniden keşfettiği İstanbul'u, ortadan kaybolan arkadaşını arkarken bulduğu aşkı ve yaptığı o ilk besteyi... Romanın bir tarafında bütün endamıyla hayat duruyor; öteki tarafında DA elinde çalgısıyla tek başına bir Adam.

Hiç yorum yok: