10 Eylül 2008 Çarşamba

Iron Man / Demir Adam / DVDRip 2008 / Türkçe Dublaj




Filmden Örnek Görüntüler

































Sinemalar.com puanı : 6.1/10 [?]
imdb puanı : 8.4/10
Yapım : 2008, ABD
Tür : Bilim Kurgu / Aksiyon / Dram / Fantastik / Gerilim / Macera
Yönetmen : Jon Favreau
Senaryo : Stan Lee, Arthur Marcum, Matt Holloway, Mark Fergus, Hawk Ostby
Oyuncular : Robert Downey Jr., Stan Lee, Shaun Toub, Hilary Swank, Terrence (Dashon) Howard, Samuel L. Jackson, Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges, Leslie Bibb, Clark Gregg, Bill Smitrovich, Faran Tahir, Ghostface Killah, Sahar Bibiyan, Fahim Fazli, Micah A. Hauptman
Yapımcı : Stan Lee, Avi Arad, Kevin Feige
Görüntü Yönetmeni : Matthew Libatique
Müzik : Ramin Djawadi
Dağıtım : UIP Filmcilik
Süre : 2 saat, 06 dk.
Gösterim Tarihi : 2 Mayıs 2008





Ölümsüz bir Marvel karakteri daha beyazperdede


"Örümcek Adam", "Incredible Hulk" ve "X-Men"den sonra, Marvel´in bir başka efsane çizgi roman kahramanının olağanüstü serüvenleri daha beyazperdede. Marvel´in ölümsüz çizgi roman kahramanı "Iron Man", çizgi roman olarak yayınlanışından tam 45 yıl sonra 186 milyon dolarlık dev bir yapım bütçesiyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.
Sarı-kırmızı-gri renkli zırhının arkasına gizlediği teknoloji harikası silahlarıyla çizgi roman severlerin gönlünde taht kuran bilim adamı, mucit, yüksek teknoloji yaratıcısı, milyoner, playboy Tony Stark´ın maceralarını perdeye aktaran yönetmen Jon Favreau olmuş.
Ülkesi için teknoloji harikası silah ve füzeler üreten Stark Industries´in CEO´su Tony Stark, geliştirdiği yüksek teknoloji ürünü silahlarla dünya çapında çok önemli konuma ulaşmış bir silah sanayicisi ve mucittir. Boş zamanlarında da güzeller güzeli kadın hayranlarını ihmal etmemektedir. Yeni geliştirdiği füzelerin test edildiği bir tatbikat esnasında konvoyu saldırıya uğrayıp Tony de bir terörist grubun eline esir düşünce, bu tatlı hayatı bir anda kabusa döner.
Saldırı sırasında zaten zayıf düşmüş olan kalbinin yanına bir şarapnel mermisinin saplanmasıyla hayatı tehlikeye giren Tony, kendisini esir alan terör grubunun esrarengiz lideri Raza tarafından gelişmiş silahlar üretmeye zorlanır. Ama en kötü anında bile zekasını ve yaratıcılığını kullanıp kendisini esaretten kurtaracak bir zırh imal etmeyi başarır.
Teröristlerden kurtulup ülkesine döndüğünde geçmişiyle hesaplaşma noktasına gelen Tony, kurucusu olduğu Stark Industries´i yepyeni bir hedefe yönlendirmeye yemin eder. Geçmişte sağ kolu olan, yokluğunda şirketi yöneten Obadiah Stane´in şiddetli muhalefetine rağmen gün ve gecelerini laboratuvarında çalışarak geçirmeye başlar. Artık tek isteği, kendisine insanüstü güçler ve fiziksel koruma sağlayacak çok gelişkin bir zırh geliştirmektir.
Bu arada, yıllardır beraber çalıştığı güzel asistanı Pepper Potts ve arkadaşı yarbay Rhodey´in yardımıyla dünya çapında sonuçlar yaratacak haince bir komployu açığa çıkartmayı başarır. Yeni kırmızı ve altın rengi zırhına bürünen Tony Stark ve ikinci kimliği Iron Man, dünyayı korumaya ve adaleti sağlamaya yemin eder...
Filmde "Iron Man" olarak tanınan Tony Stark rolünde "Chaplin" filmiyle Oscar ödülü adaylığı kazanan Robert Downey Jr., "Iron Man"in en iyi arkadaşı Jim Rhodes rolünde ise yine Oscar adaylığı kazanan Terrence Howard var. Tony Stark´ın gönlünü kaptırdığı güzel Virginia Pepper Potts rolünde ise "Aşık Shakespeare"le Oscar ödülü kazanan Gwyneth Paltrow kamera karşısına geçmiş. Üçlüye eşlik eden oyuncular Jeff Bridges, Shaun Toub, Bill Smithrovich, Leslie Bibb, Faran Tahir, Sahar Bibiyan ve Nazanin Boniadi olmuş. Senaryosunu Mark Fergus, Hawk Ostby, Art Marcum ve Matt Holloway´in yazdığı filmin özgün müzikleri Ramin Djawadi tarafından hazırlanmış.





http://rapidshare.com/files/143573065/Imon.part1.rar
http://rapidshare.com/files/143578885/Imon.part2.rar
http://rapidshare.com/files/143588397/Imon.part3.rar
http://rapidshare.com/files/143592251/Imon.part4.rar
http://rapidshare.com/files/143604114/Imon.part5.rar
http://rapidshare.com/files/143604491/Imon.part6.rar
http://rapidshare.com/files/143621669/Imon.part7.rar

Hiç yorum yok: