26 Eylül 2008 Cuma

ALDATMA SANATI -KEVİN D.MİTNİCK

Birçok kişinin arayıpta bulamadığını veya alamadığını Kevin Mitnick’in kendi yazdığı kitap olan Aldatma Sanatı’nı kendi tarayıcımda tarayarak sadece CW için paylaşıyorum.Bu kitabı taramak için saatlerce uğraştım ve sonunda bitti.
Download=
http://rapidshare.com/files/46508301/Aldatma_Sanati_BY_CWScofield.zip.html
Download2=http://dosyam.net/?id=rpk28g

Not=Kitabın bazı yerlerinde kelime bozukluğu olabilir.Bu resim dosyasındaki yazıyı .pdf’e dönüştüren programdan kaynaklanan birşey.Ayrıca eğer kitap sayfalarında eksik varsa bildirinizki güncelleyeyim.
Bu kitapta ne diyenler için açıklama.Antivirüs yazılımları, yazılım ve donanım temelli güvenlik sistemleri, kameralar, manyetik kartlar, güvenlik görevlileri vs... bunların hiçbiri, devletlerin, şirketlerin ve şahısların bilgi güvenliğini garanti edemiyor.

Bilgisayar korsanlığı (hacker’lık) suçundan hapse giren, dünyanın ilk dijital suçlusu Kevin Mitnick, bilgi güvenliği konusuna artık diğer cepheden bakıyor: Dünyanın en pahalı güvenlik sistemlerinin birkaç basit telefon konuşmasıyla ve bilgisayar klavyesine bile el sürmeden nasıl alt edilebileceğini gösteren Mitnick, bilgi güvenliği sürecinin iyileştirilmesi için alınması gereken önlemleri sıralıyor. Bu, bir sihirbazın göz yanılsaması oyunları değil, tescilli bir toplum mühendisinin tecrübelere dayanan tavsiyeleri.

Hiç yorum yok: